Novinky a aktuality

 • 23
  05

  Také Vás zajímá, jestli TO funguje?

  Probíhá průzkum mezi žáky 5. a 9. tříd ZŠ a mezi školními EVVO koordinátory. Děkujeme za spolupráci, více info zde..... 

 • 14
  05

  4. úkol vyhlášen - Objevte muzejní kousek, staňte se kurátorem sbírky

  Kvapem se blíží konec školního roku, nabízíme vám tedy čtvrtý a poslední úkol letošního Recyklohraní aneb Ukliďme si svět.  

 • 23
  04

  Třetí úkol skončil

  Třetí úkol skončil Třetí úkol s názvem „Umíme žít bez odpadů“ připravilo Recyklohraní s cílem, aby si každý z nás uvědomil, že v běžném životě nás obklopují tisíce věcí, jejichž původ, složení a finální cestu odstranění si málokdo přesně uvědomujeme. Problematiku „předcházení vzniku odpadů“ žákům a studentům představuje výukový materiál Ekoabeceda aneb Umíme žít bez odpadů, který vznikl v roce 2017 za finanční podpory Státního fondu životního prostředí.  

 • 13
  04

  Řekněte to videem do 20. dubna!

  Jedno názorné video je často účinnější než 1000 slov. Pokud máte nápad, jak inspirovat ostatní ke zužitkování druhotných surovin, natočte o něm krátký film. Není potřeba mít televizní techniku, světla ani speciální mikrofony. Poslat můžete krátký záznam pořízený třeba na mobilní telefon. Vaší kreativitě se meze nekladou. Ve videu vyzvěte ostatní k tomu, aby více přemýšleli nad tím, co všechno vyhazují do koše, nebo představte konkrétní příklad zužitkování nějakého odpadu.  

 • 04
  04

  Stále máte šanci přihlásit kreativní projekt vaší školy na využití odpadů do soutěže!

  Soutěž „PŘEMĚNA ODPADŮ NA ZDROJE“, kterou vyhlásilo Mininsterstvo průmyslu a obchodu, je prodloužena! 

 • 27
  03

  Výsledky sběrové akce „Věnuj mobil a pojeď do ZOO“

  Osmý ročník kampaně ve sběru mobilních telefonů už má své vítěze. Čeká je výlet do zoologické zahrady v Jihlavě spojený s návštěvou moderní recyklační linky elektrospotřebičů.

 • 25
  03

  Duben v Recyklohraní

  Do konce školního roku zbývají tři měsíce. Pojďme se proto podívat na některé aktivity, které jsou před námi v příštích dnech.

 • 12
  03

  "Umíme žít bez odpadů?"

  Nový úkol je tady!Blíží se jarní úklid, a to se ukáže, kolik věcí nepotřebujeme nebo prostě už jen nechceme. Proč jsme si je pořídili a co s nimi dál? 

 • 03
  03

  Oceněné fotoreportáže "Krok za krokem"

  Úkol, ve kterém jste „Krok za krokem“, hledali sběrné červené kontejnery společnosti ASEKOL na použitá drobná elektrozařízení, vás podle ohlasů velmi bavil. V rámci bonusové soutěže jsme vybrali v každém kraji jednu nejzajímavější fotoreportáž, za kterou dostala škola 500 bodů. 

 • 23
  02

  Mapy "Krok za krokem"

  Zasloužené body za mapy V úkolu s názvem „Krok za krokem“, který jsme připravili ve spolupráci se společností ASEKOL jsme tentokrát „vyhnali“ účastníky ze školních lavic pátrat do terénu.  

Spoluorganizátoři

   Partneři programu

COOKIES
Recyklohraní potřebuje Váš souhlas k využití jednotlivých dat, aby Vám mimojiné mohl ukazovat informace týkající se Vašich zájmů. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko Přijmout vše.
Přijmout vše
Souhlas můžete odmítnout zde.