Co je Recyklohraní?

Recyklohraní je školní recyklační program, který vznikl pod záštitou MŠMT České republiky. Jeho cílem je prohloubit znalosti žáků v oblasti třídění a recyklace odpadů a umožnit jim osobní zkušenost se zpětným odběrem baterií a použitých drobných elektrozařízení.

Jak se přihlásit?

Přihlášení je snadné a zabere pouhé 2 minuty vašeho času! Stačí zadat IČO vaší školy a pak už jen vyplnit registrační údaje! Účast v projektu je zcela zdarma a přihlásit se může každá MŠ, ZŠ i SŠ v České republice.

Více informací

Novinky a aktuality

 • 07
  06

  Recyklovanou šipkovanou pojďte plnit ven

  Na konec školního roku i začátek toho příštího jsme si pro vás připravili osvětový úkol s názvem Recyklovaná šipkovaná. Zadání už nyní najdete na našem webu. Nudit se při jeho plnění nebudete a zároveň si užijete sluníčko a trochu toho čerstvého povětří.

 • 03
  06

  Nová EKOABECEDA aneb Buďme k vodě šetrní – materiály pro MŠ již na webu

  Připravili jsme novou metodickou příručku s názvem EKOABECEDA aneb Buďme k vodě šetrní. Již nyní je na webu Recyklohraní. Pro pedagogy z MŠ jsou zde navíc výukové scénáře plné písniček, her a pokusů, a k tomu přílohy nejčastěji v podobě pracovních listů.

 • 01
  06

  Svozy můžete objednávat už jen do 11. června

  Dovolujeme si vás upozornit, že termín pro poslední objednávky svozů baterií, mobilních telefonů a tonerů do tiskáren v letošním školním roce je 11. června 2021. Jedině tak vám můžeme garantovat, že svozy proběhnou ještě před začátkem prázdnin.

 • 26
  05

  Žáci a studenti vymýšleli reklamní kampaně zaměřené na snižování spotřeby vody

  Při plnění třetího letošního úkolu se se žáci a studenti proměnili v reklamní tvůrce a vymýšleli reklamní kampaně, které lidem napoví, jak se k vodě chovat ohleduplně a snížit její spotřebu, ať už doma nebo ve škole. Porota mezi nimi vybrala 20 nejzdařilejších prací. Školy, které je vytvořily, obdrží odměnu.

Všechny novinky a aktuality