Kalendář

V Recyklohraní pro vás téměř nepřetržitě vymýšlíme a připravujeme kampaně, metodiky, úkoly, semináře a webináře:

  • Od začátku března do konce dubna 2024 se můžete zapojit do plnění úkolu s názvem Pojďme léčit českou krajinu. Zadání pro jednotlivé věkové kategorie najdete zde.

 

Můžete se také přihlásit na některou z připravovaných akcí a webinářů:

  • Konference pro pedagogy - Stejně jako loni vás zveme na dvoudenní výjezdní setkání pro pedagogy, které se uskuteční v termínu 6. -7. června 2024 v rodinném penzionu Dočkalův mlýn v těsném sousedství Havlíčkova Brodu. Pokud máte zájem o účast, přečtěte si prosím organizační podrobnosti a informace k registraci
  • 15. dubna 2024 - Učíme se venku v zahradě. Martin Kříž z platformy Učíme se VENKU představí tipy na výuku v zahradě s náročností od základních po střední školy. Registrovat se můžete už nyní.
  • 6. května 2024 - Senzitivita a vztah k přírodě. Na webináři se mimo jiné dozvíte, jak u dětí prohlubovat vztah k přírodě. Lektor Martin Kříž vám ukáže spoustu nápadů pro nejrůznější prostředí a různě staré děti. Zároveň vám představí aplikaci Zamiluj si přírodu i stejnojmennou knížku. Webinář je určen primárně pro učitele MŠ a 1. stupně ZŠ. Registrace jsou také otevřeny. 
  • 14. května 2024 - Záchranářský webinář aneb Jak účinně bojovat s plýtváním s potravinami. Veronika Mejkalová z iniciativy Zachraň jídlo vás naučí, jak správně skladovat potraviny, kreativně využívat jejich přebytky nebo potraviny, se kterými si třeba nevíte rady. Čeká nás záchrana jídla v praxi. Registrujte se prostřednictvím tohoto formuláře.

 

Připomínáme vám dubnové termíny pro uzavření Celoroční hry. Pokud chcete své bodové konto ještě vylepšit, body vám mohou být připsány v letošním školním roce už jen za tyto aktivity:

  • Za objednávky svozů mobilních telefonů, baterií a tonerů, které zadáte nejpozději do pátku 19. dubna 2024
  • Za splnění a zaslání dokumentace k osvětovým úkolům - tj. nyní do konce dubna za probíhající úkol Pojďme léčit českou krajinu, případně též za poslední, květnový úkol, který bude zaměřený na předcházení vzniku odpadu z potravin. 
  • Za odučení kapitoly EKOABECEDY nebo zaslání článku o aktivitě školy v rámci Recyklohraní v místním nebo regionálním periodiku. 
  • Za odevzdání závěrečné zprávy o splnění Celoročního cíle. To platí pouze pro školy, které se do jeho plnění přihlásily, a těm zašleme v nejbližší době podrobné instrukce, jak na to.

Podrobnosti k jednotlivým bodům najdete v nejnovější aktualitě

 

Rámcový přehled plánovaných aktivit pro I. i II. pololetí, včetně sběrových kampaní je níže. V pdf souboru je k dispozici zde

 

 

Spoluorganizátoři

   Partneři programu

COOKIES
Recyklohraní potřebuje Váš souhlas k využití jednotlivých dat, aby Vám mimojiné mohl ukazovat informace týkající se Vašich zájmů. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko Přijmout vše.
Přijmout vše
Souhlas můžete odmítnout zde.