Celoroční hra - Základní informace

Ve školách odvádíte skvělou práci, když se věnujete environmentálnímu vzdělávání, výchově a osvětě. Abychom vás, vaše žáky a studenty za aktivní přístup odměnili a zároveň i trochu motivovali, organizujeme pro vás celoroční hru. Základní princip spočívá v tom, že školy zapojené do vzdělávacího programu Recyklohraní dostávají body za sběr vysloužilého elektra, baterií, mobilních telefonů a tonerů do tiskáren, a rovněž za zapojení do našich osvětových aktivit. Školy si také mohou zvolit svůj celoroční cíl, za jehož plnění získají extra porci bodů. 

Počet získaných bodů se promítá do pořadí školy v žebříčku celoroční hry. Školy, které se k 15. 5. 2023 v žebříčku umístí na 1. až 400. místě, získají diplom a odměnu. Vedle celostátního žebříčku vyhlásíme pořadí v jednotlivých krajích. Podrobná pravidla celoroční hry najdetzde. Níže z nich vybíráme klíčové informace:

  1. Soutěž probíhá od 16. května 2022 do 15. května 2023 na území České republiky. Vyhodnocena bude nejpozději 10 dnů po ukončení Soutěže (25. 5. 2023). Zapojit se mohou školy, školská zařízení, výchovná střediska mládeže, dětské kluby se sídlem na území ČR, jež jsou registrovaná do programu Recyklohraní aneb Ukliďme si svět.

  2. Body za aktivitu jsou přidělovány dle našeho sazebníku. Například za splnění a vložení dokumentace k osvětovému úkolu získáte 250 bodů, za odučenou kapitolu Ekoabecedy 50 bodů, za 1 kilogram vybraných baterií až 3 body, za nalněný sběrný bag drobného elektra 150 bodů, za 1 odevzdaný mobilní telefon 3 bodů anebo za 1 originální toner 5 bodů. Body ale také můžete získat za doporučení nové školy nebo za články v médiích. Celý sazebník najdetzde.

  3. Průběžné pořadí budete moci sledovat v informacích v profilu vaší školy.

  4. Odměny, o které můžete usilovat jsou následující:

Celostátní pořadí: 

1. místo – poukázky do řetězce Kaufland v hodnotě: 15 000 Kč

2. až 10 místo - poukázky do řetězce Kaufland v hodnotě: 6 000 Kč 

11. až 50. místo - poukázky do řetězce Kaufland v hodnotě: 3 000 Kč

51. až 100. místo - poukázky do řetězce Kaufland v hodnotě: 1 500 Kč

101. až 250. místo - poukázky do řetězce Kaufland v hodnotě: 1 000 Kč

251. až 400. místo – poukázky do řetězce Kaufland v hodnotě: 600 Kč 

Regionální pořadí:

Diplom v elektronické podobě získají všechny školy na 1. až 10.  místě v každém kraji.

Důležité upozornění! Celoroční hra Recyklohraní nenahrazuje motivační program spojený s bodovými konty a katalogem odměn, který jsme museli ukončit ke konci školního roku 2019/2020. Navázat na něj v takovém finančním rozsahu si bohužel z ekonomických důvodů nemůžeme momentálně dovolit. Přesto věříme, že naše nová celoroční hra, která v sobě obsahuje také motivační složku v podobě diplomů a odměn, bude pro vás příjemným zpestřením, a že vám umožní i možnost poměřit vaše EKO síly s ostatními školami.

Pokud by vás k celoroční hře i k jiným tématům Recyklohraní zajímalo něco dalšího, pro vaše dotazy jsme vám k dispozici na našich kontaktech.

Spoluorganizátoři

   Partneři programu

COOKIES
Recyklohraní potřebuje Váš souhlas k využití jednotlivých dat, aby Vám mimojiné mohl ukazovat informace týkající se Vašich zájmů. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko Přijmout vše.
Přijmout vše
Souhlas můžete odmítnout zde.