Novinky a aktuality

 • 30
  11

  Věnuj mobil a pojeď do ZOO!

  Osmý ročník kampaně Věnuj mobil a pojeď do ZOO začíná! Tak jako každý rok můžete opět získat za každý odevzdaný mobilní telefon 3 body na váš účet v programu Recyklohraní aneb Ukliďme si svět. Navíc lze vyhrát výlet pro jednu třídu s exkurzí na recyklační linku a návštěvu zoologické zahrady v Jihlavě.      

 • 27
  11

  Termíny objednávek svozů a odměn před koncem roku

  Vzhledem k blížícímu se období vánočních svátků si dovolujeme upozornit na změnu v termínu svozů elektra, baterií i tonerů a objednávání odměn.  

 • 24
  11

  Zapojte své žáky do výzkumu!

  Součástí projektu „EKOABECEDA – Umíme žít bez odpadů?“ jsou také výzkumná šetření mezi žáky i pedagogy, do kterého se může zapojit každý, kdo má zájem o tuto tematiku. Cílem je zmapovat základní vědomosti a postoje žáků k tématu předcházení vzniku odpadů.  

 • 18
  11

  Body za první úkol jsou rozdány!

  „Vydržím víc a posloužím déle“ byl úkol, který se zaměřil na baterie a akumulátory. Tématem byly nejen existující druhy a výběr baterií, ale především správné zacházení s nimi s ohledem na jejich možný dopad na životní prostředí. Vyplňovaly se kvízy, tvořily se naučné koláže, psaly se referáty… 

 • 06
  11

  Dárek pro vás!

  Vzdělávací program Recyklohraní aneb Ukliďme si svět slaví letos 10 let od svého vzniku. A stále přichází s dalšími zajímavými nápady, jak vést děti a mládež zábavnou formou k ekologické výchově a recyklaci tak, aby se stala každodenní součástí života. Jednou z takových aktivit je nový díl výukového materiálu „EKOABECEDA“ s podtitulem „Umíme žít bez odpadů?“, s nímž se můžete podrobně seznámit na bezplatných seminářích, které se až do konce listopadu postupně konají ve všech 14 krajích republiky.      

 • 01
  11

  Recyklace může být hravá!

  Vést děti a mládež k ekologii a recyklaci se dá zábavně. Ukazuje to výjezdní výukový program Recyklace očima mladého vědce, který postupně probíhá v celé České republice. Žáci a studenti zkouší pod vedením školených lektorů nejrůznější ekologické pokusy nejen ve škole, ale také přímo v přírodě.

 • 30
  10

  A je hotovo - první úkol skončil!

  Uteklo to velmi rychle a náš první letošní úkol „Vydržím víc a posloužím déle“ skončil.  Byl o "obyčejných" a "nabíjecích" bateriích - akumulátorech. Věříme, že jste si z něj odnesli zajímavé informace, které se vám budou příště určitě hodit:-). Protože...my už máme plán na další akci:-)   Vyhodnocujeme výsledky a připisujeme vám body, za které si můžete vybírat v katalogu odměn to,co chcete.          

 • 19
  10

  Poslední týden do konce úkolu!

  Našiá milí přátelé, zbývá už jen týden ke splnění a odevzdání úkolu „Vydržím víc a posloužím déle“. Řešíme baterie a akumulátory. Poznáváme a porovnáváme jejich výhody a nevýhody a přemýšlíme, jak jejich používání a zacházení s nimi ovlivňuje životní prostředí. Přinášíme pro inspiraci pár ukázek, jak si s úkolem poradili ostatní.

 • 12
  10

  Recyklace očima mladého vědce!

  Recyklace šetří pitnou vodu. A nejen vodu, ale také další přírodní zdroje a nerostné suroviny. Jak? To se dozvídají žáci a studenti prostřednictvím nového vzdělávacího programu Recyklace očima mladého vědce. Začal tento týden v Plzeňském kraji a zkušení lektoři s ním postupně objedou desítky škol ve všech krajích České republiky.

 • 06
  10

  Podzimní sběrová kampaň v plném proudu – připojte se také!

  V plném proudu je podzimní sběrová kampaň se soutěží. Jejími vyhlašovatelem je společnost ECOBAT, která se zabývá zpětným odběrem použitých baterií a dalšími partnery jsou společnosti ASEKOL a ELEKTROWIN, které vyhlásily soutěž na podporu sběru drobných vysloužilých elektrospotřebičů. Kampaň potrvá až do 15. listopadu.

Spoluorganizátoři

   Partneři programu

COOKIES
Recyklohraní potřebuje Váš souhlas k využití jednotlivých dat, aby Vám mimojiné mohl ukazovat informace týkající se Vašich zájmů. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko Přijmout vše.
Přijmout vše
Souhlas můžete odmítnout zde.