Novinky a aktuality

 • 06
  11

  Dárek pro vás!

  Vzdělávací program Recyklohraní aneb Ukliďme si svět slaví letos 10 let od svého vzniku. A stále přichází s dalšími zajímavými nápady, jak vést děti a mládež zábavnou formou k ekologické výchově a recyklaci tak, aby se stala každodenní součástí života. Jednou z takových aktivit je nový díl výukového materiálu „EKOABECEDA“ s podtitulem „Umíme žít bez odpadů?“, s nímž se můžete podrobně seznámit na bezplatných seminářích, které se až do konce listopadu postupně konají ve všech 14 krajích republiky.      

 • 01
  11

  Recyklace může být hravá!

  Vést děti a mládež k ekologii a recyklaci se dá zábavně. Ukazuje to výjezdní výukový program Recyklace očima mladého vědce, který postupně probíhá v celé České republice. Žáci a studenti zkouší pod vedením školených lektorů nejrůznější ekologické pokusy nejen ve škole, ale také přímo v přírodě.

 • 30
  10

  A je hotovo - první úkol skončil!

  Uteklo to velmi rychle a náš první letošní úkol „Vydržím víc a posloužím déle“ skončil.  Byl o "obyčejných" a "nabíjecích" bateriích - akumulátorech. Věříme, že jste si z něj odnesli zajímavé informace, které se vám budou příště určitě hodit:-). Protože...my už máme plán na další akci:-)   Vyhodnocujeme výsledky a připisujeme vám body, za které si můžete vybírat v katalogu odměn to,co chcete.          

 • 19
  10

  Poslední týden do konce úkolu!

  Našiá milí přátelé, zbývá už jen týden ke splnění a odevzdání úkolu „Vydržím víc a posloužím déle“. Řešíme baterie a akumulátory. Poznáváme a porovnáváme jejich výhody a nevýhody a přemýšlíme, jak jejich používání a zacházení s nimi ovlivňuje životní prostředí. Přinášíme pro inspiraci pár ukázek, jak si s úkolem poradili ostatní.

 • 12
  10

  Recyklace očima mladého vědce!

  Recyklace šetří pitnou vodu. A nejen vodu, ale také další přírodní zdroje a nerostné suroviny. Jak? To se dozvídají žáci a studenti prostřednictvím nového vzdělávacího programu Recyklace očima mladého vědce. Začal tento týden v Plzeňském kraji a zkušení lektoři s ním postupně objedou desítky škol ve všech krajích České republiky.

 • 06
  10

  Podzimní sběrová kampaň v plném proudu – připojte se také!

  V plném proudu je podzimní sběrová kampaň se soutěží. Jejími vyhlašovatelem je společnost ECOBAT, která se zabývá zpětným odběrem použitých baterií a dalšími partnery jsou společnosti ASEKOL a ELEKTROWIN, které vyhlásily soutěž na podporu sběru drobných vysloužilých elektrospotřebičů. Kampaň potrvá až do 15. listopadu.

 • 04
  10

  Recyklace hrou začíná!

  Co uvnitř ukrývá počítač, pračka nebo mobil? A co s elektrickými přístroji, když doslouží? Na tyto otázky dává odpovědi oblíbený výjezdní program Recyklace hrou. Je zaměřen na pochopení základního principu recyklace prostřednictvím hry a zábavy. Odstartuje 9. října ve školách Plzeňského kraje. Postupně se přesune do kraje Jihočeského a Jihomoravského a další regiony přijdou na řadu po Novém roce.

 • 27
  09

  Ekologie a recyklace prostřednictvím zážitků

  Ve školách po celé České republice se v průběhu podzimu uskuteční desítky výukových programů Mladý vědec. S Mladým vědcem zapomeňte jen na nudnou na teorii, výuka je vedena badatelsky a v přírodě, součástí jsou hravé pokusy a hlavně podpora kritického myšlení.

 • 25
  09

  Recyklobraní v Jihomoravském kraji

  Od začátku letošního roku do konce června 2017 probíhala v Jihomoravském kraji soutěž ve sběrové soutěži na podporu třídění a recyklace baterií a akumulátorů RECYKLOBRANÍ 2017, kterou vyhlásili společně Jihomoravský kraj, společnost Ecobat a osvětový program Recyklohraní aneb Ukliďme si svět.

 • 15
  09

  Vydržím víc, posloužím déle

  Máme tady první úkol nového školního roku. Půjde v něm o baterie a akumulátory a naším společným cílem bude zábavnou formou poznat, pochopit a porovnat odlišnosti, výhody či nevýhody těchto zdrojů energie.

Spoluorganizátoři

   Partneři programu

COOKIES
Recyklohraní potřebuje Váš souhlas k využití jednotlivých dat, aby Vám mimojiné mohl ukazovat informace týkající se Vašich zájmů. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko Přijmout vše.
Přijmout vše
Souhlas můžete odmítnout zde.