Metodická podpora pro výuku > Předcházení vzniku odpadů

Pro obohacení výuky můžete průběžně využívat metodiky a pracovní listy připravené týmem Recyklohraní. Níže v této sekci najdete především starší osvětové úkoly - abyste je mohli využívat dlouhodobě, tedy i po skončení termínu jejich plnění, kdy jste za ně mohli získávat body. Aktuálně vyhlášené úkoly, za které můžete získat body na vaše konta do celoroční hry s Recyklohraním, najdete v sekci Aktuální úkoly.

> Po stopách Plýtváka potravinového

Osvětový úkol Po stopách Plýtváka potravinového je aktuálním úkolem, který mohou školy plnit od začátku května do konce června 2024 v rámci celoroční hry. Pokud nám standardním způsobem vloží dokumentaci, jak pracovaly se zadáním, získají od nás 250 bodů. Níže jsou pouze vybrané komponenty k úkolu. Samotné zadání nyní najdete zde


> Po stopách Plýtváka šatního

> Velká kompostová výzva 

Při plnění úkolu si žáci a studenti připomenou proč a jak správně třídit bioodpad a jaké jsou výhody kompostování. Zároveň získají praktický návod, jak si takový malý kompost vyrobit. Rovnou si pak mohou zkusit "cvičný" kompost vytvořit přímo ve třídě. K úkolu jsou k dispozici také dvě videa (viz Videa k tématu).

 

> Sešlápni PET láhev

Při plnění úkolu si žáci a studenti udělají názorný pokus se sešlapáváním PET láhví a zároveň vyplní pracovní list. Cílem je, aby si uvědomili, že když nebudeme láhve sešlapávat, sběrné nádoby se musí častěji vyvážet, což přináší větší nároky na dopravu, která je náročná nejen na pohonné hmoty, ale způsobuje vyšší produkci skleníkových plynů. Pracovní list pro žáky v MŠ a na 1. st. ZŠ je jednodušší, tak aby jste ho mohli vyplňovat i s menšími dětmi. Naproti tomu pracovní list pro 2. st. ZŠ a SŠ počítá s tím, že více zapojíte matematiku.

Spoluorganizátoři

   Partneři programu

COOKIES
Recyklohraní potřebuje Váš souhlas k využití jednotlivých dat, aby Vám mimojiné mohl ukazovat informace týkající se Vašich zájmů. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko Přijmout vše.
Přijmout vše
Souhlas můžete odmítnout zde.