Metodická podpora pro výuku > Třídění a recyklace

Pro obohacení výuky můžete průběžně využívat metodiky a pracovní listy připravené týmem Recyklohraní. Níže v této sekci najdete především starší osvětové úkoly - abyste je mohli využívat dlouhodobě, tedy i po skončení termínu jejich plnění, kdy jste za ně mohli získávat body. Aktuálně vyhlášené úkoly, za které můžete získat body na vaše konta do celoroční hry s Recyklohraním, najdete v sekci Aktuální úkoly.

> Závody naruby - v hlavní roli vysloužilé elektro a baterie

Při plnění úkolu si žáci a studenti zahrají deskovou hru, při které si osvěží informace o šetrném využívání baterií a elektra. Tak, abychom je využívali smysluplně, zbytečně s nimi neplýtvali, a až jednou přeci jen dosáhnou konce své životnosti, bude pro ně recyklace zaslouženou odměnou za jejich dlouhou službu. K úkolu je k dispozici také video (viz Videa k tématu).

 

> Recyklovaná šipkovaná

Vaším úkolem bude připravit a zahrát si hru, kterou jsme nazvali Recyklovaná šipkovaná. Princip je podobný, jako u tradiční šipkované. Základní podmínkou však je, že úkoly, které budou žáci nebo studenti plnit, budou zaměřené na sběr a recyklaci elektrospotřebičů a baterií a dále také na předcházení vzniku odpadů. Jak na to se dozvíte v zadáních pro jednotlivé věkové skupiny dětí.

 

> Lovci a sběrači aneb Mamutí dopad mobilů na životní prostředí

Pojďte popustit uzdu fantazii a nahlédněte s námi na problematiku výroby, využívání, šetrné spotřeby a recyklace mobilních telefonů trochu jinak. Asi vás překvapí, že se v zadání objeví pravěcí lovci a sběrači a také mamuti a bizoni. Má to svůj důvod. To hlavní, o co nám jde, je, aby žáky a studenty plnění úkolu bavilo, něco nového se dozvěděli a nové informace si díky názorným příkladům dobře zapamatovali.

 

> Recyklační zpravodaj

Prostřednictvím tohoto úkolu chceme vyzvat žáky a studenty, aby se stali redaktory, reportéry a nadšenými fotografy, kteří společně vytvoří svůj vlastní školní RECYKLAČNÍ ZPRAVODAJ. Jak se bude jmenovat je jen a jen na vás. Vašim nápadům se meze nekladou. Měli byste se však věnovat ochraně životního prostředí a alespoň v polovině obsahu časopisu se zaměřit na třídění drobného elektra anebo baterií.

Spoluorganizátoři

   Partneři programu

COOKIES
Recyklohraní potřebuje Váš souhlas k využití jednotlivých dat, aby Vám mimojiné mohl ukazovat informace týkající se Vašich zájmů. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko Přijmout vše.
Přijmout vše
Souhlas můžete odmítnout zde.