Novinky a aktuality

Hledáme nadšené pedagogy - projekt EKOUČITEL ROKU 2019/2020 je tu přesně pro ně!

I letos mají pedagogové, kteří se věnují ekologické výchově šanci získat certifikát EKOUČITEL ROKU. Vyzýváme proto všechny aktivní učitele a učitelky, aby se svými žáky nebo studenty plnili zajímavé úkoly a zadání a samozřejmě, aby se do soutěže přihlásili.

A co všechno by měl takový EKOUČITEL zvládnout? Základem je, aby se zajímal o ekologii. Uměl pro ni nadchnout své žáky a studenty. Aktivním způsobem přistupoval k výuce, vedl, motivoval, inspiroval a také své zkušenosti sdílel s ostatními kantory.

Projekt EKOUČITEL roku 2019/2020 probíhá v termínu 1. 9. 2019 – 30. 6. 2020. Může se přihlásit každý pedagog, včetně pedagoga volného času či pracovníka v dětských či mateřských centrech.  Pro zisk certifikátu je zapotřebí splnit několik kritérií. Jejich výčet a podrobnosti k nim, stejně tak jako přihlášku, najdete zde.

Ale pozor! Projekt oficiálně probíhá do 30. 6. 2029. Dle pravidel soutěže je však třeba, aby přihlášení pedagogové měli splněna všechna kritéria už do 20. 4. 2020. V druhé půlce dubna a v květnu se bude došlou dokumentací od přihlášených pedagogů zabývat odborná porota, aby mohla v červnu vyhlásit vítěze či vítězku a nové majitele certifikátů.

Velmi důležité je pro nás sdílení příkladů dobré praxe ze škol (na našem webu najdete prostor ke sdílení a inspiraci zde http://www.recyklohrani.cz/cs/shares/). To je také jedna z podmínek pro zisk certifikátu. Prosíme však – se zasíláním nemusíte čekat. Budeme rádi, když nám ukázky ze své učitelské praxe a nápadů na výuku EVVO budete posílat průběžně. Bude jen dobře, když se jimi budou moci inspirovat ostatní pedagogové.

Vyhlášení výsledků EKOUČITEL ROKU 2019/2020 pravděpodobně nebude spojeno se slavnostní akcí a doprovodným programem, tak jako tomu bylo minulý rok v Brně. Bohužel zatím se nám nepodařilo zajistit na tuto akci finanční prostředky. Přesto považujeme za důležité a přínosné ocenit ty nejaktivnější z vás a vyzdvihnout inspirativní přístupy k ekologické výchově.

Certifikát EKOUČITEL roku 2019/2020 získá každý pedagog, který splní kritéria pro jeho udělení. Certifikáty budou předány v červnu 2020. Čtyřicet nejaktivnějších pedagogů bude navíc oceněno formou 500 bodů do programu Recyklohraní aneb Ukliďme si svět. Odborná porota z nich zvolí EKOUČITELE ROKU 2019/2020. Ten nebo ta získá pro svou školu finanční dar na další rozvoj ekologické výchovy či školní výlet v hodnotě 20 000 Kč.

Věříme, že i tak nám zachováte svou přízeň a o certifikát EKOUČITEL ROKU 2019/2020 zabojujete. 
Těšíme se, že i letos vás bude společná práce bavit a bude obohacením pro ekologické vzdělávání v zapojených mateřských, základních i středních školách.

Případné dotazy směřujte na e-mail: info@recyklohrani.cz nebo volejte. Kontakty jsou zde.

Váš tým Recyklohraní.

Zpět

Spoluorganizátoři

   Partneři programu

COOKIES
Recyklohraní potřebuje Váš souhlas k využití jednotlivých dat, aby Vám mimojiné mohl ukazovat informace týkající se Vašich zájmů. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko Přijmout vše.
Přijmout vše
Souhlas můžete odmítnout zde.