EKOUČITEL ROKU 2017/18

Zajímáte se o ekologii, umíte pro ni nadchnout své žáky? Získejte certifikát Ekoučitel roku 2017/18!

Se začátkem školního roku odstartoval i projekt Ekoučitel roku 2017/18. Jeho cílem je ocenit práci pedagogů, kteří aktivně vedou žáky a studenty k zodpovědnému přístupu k životnímu prostředí.

Přihlásit se mohou učitelé z mateřských, základních i středních škol, ale také pedagogové volného času a pracovníci z dětských či mateřských center v celé republice. Potrvá do 31. 5. 2018.

Pro zisk certifikátu je zapotřebí splnit několik kritérií, podrobnosti naleznete v přiložených dokumentech.

Certifikát EKOUČITEL 2017/18 získá každý pedagog, který splní podmínky pro jeho udělení. Čtyřicet nejaktivnějších pedagogů bude navíc zařazeno do internetového hlasování a jeho vítěz obdrží finanční podporu na školní výlet své třídy v hodnotě 20 000 korun.

Případné dotazy a hotové výstupy ze splnění kritérií - podmínek směřujte na e-mail: ekoucitel@recyklohrani.cz.

 

 

Novinky a aktuality

 • 08
  06

  Známe EKOUČITELE ROKU 2017/2018

  Soutěž EKOUČITEL ROKU skončila a vyhlášení výsledků přineslo malé překvapení – vítězky jsou totiž rovnou dvě! Staly se jimi paní Tamara Hubková, Dis ze ZŠ a MŠ Lom v Ústeckém kraji a paní Mgr. Eva Veselá ze ZŠ a MČ Červená Voda z Pardubického kraje.

 • 04
  06

  Víme, kdo se stal Ekoučitelem roku!

  My už víme, kdo se stal EKOUČITELEM roku 2017/2018. Slavnostní vyhlášení výsledků proběhne ve čvrtek 7. 6. 2018 v Jílanci u Jihlavy. S výsledky vás poté seznámíme. Už teď se ale můžete podíVat na některé z projektů zaslaných do soutěže v sekcí SDÍLENÍ.

 • 30
  04
 • 28
  02

  Poslední měsíc

  Poslední měsíc pro odevzdání projektů Nezapomeňte! Poslední měsíc zbývá do odevzdání projektů v soutěži EKOUČITEL ROKU 2017/2018. Uzávěrka je 31.5. 2018. Připomínáme, že je potřeba splnit tato kritéria: zapojit se do plnění úkolů RH, odevzat ekologický projekt, námět na úkoly, vyučovací hodinu, připravit osvětovou kampaň. Některé došlé projekty jsou pro vaši inspiraci již nasdíleny na našich stránkách v sekcí Sdílení. Vyhlášení výsledků proběhne 7. 6. v Jihlavě.

 • 01
  12

  Udělali jste první krok na cestě k certifikátu

  Vážená paní učitelko, pane učiteli, děkujeme, že jste vypracovali spolu se svými žáky a studenty první úkol letošního školního roku (Vydržím víc, posloužím déle). Rádi bychom Vás upozornili, že to je vlastně Váš první krok na cestě k získání certifikátu EKOUČITEL ROKU 2017/2018.  

 • 07
  11

  Už jste poslali přihlášku?

  Vážení přátelé, mnozí z vás jste spolu se svými žáky a studenty vypracovali první úkol letošního školního roku a to je první krok na cestě k získání certifikátu EKOUČITEL ROKU 2017/2018.    

 • 09
  10

  Ekoučitelé, hlaste se!:-)

  Vážení přátelé, pedagožky a pedagogové - vy všichni, pro které není ekologie a recyklace cizím pojmem a vedete k ní své žáky a studenty!Především díky Vám si děti a mládež vytváří pozitivní vztah k přírodě a k ochraně životního prostředí. A Vy si za to zasloužíte pozornost a ocenění. Podělte se s veřejností o své aktivity, nápady a projekty a získejte certifikát EKOUČITEL ROKU 2017/18.