Napsali o nás

Nejvíce elektroodpadu nastřádali ve Dvorcích

Nejlepší sběrači Moravskoslezského kraje ve školním recyklačním programu Recyklohraní jsou ze základní a mateřské školy ve Dvorcích.

 

Do sběrové kampaně Recyklohraní neziskové společností ASEKOL se zapojilo v kraji celkem sto pět škol. Nejaktivnějšími byly ve výchovně-vzdělávacím programu školy ve Dvorcích, v Morávce a Heřmanicích u Oder (obě z okresu Nový Jičín).

Školy plnily zadané tematické úkoly z třídění a recyklace sbírají drobný elektroodpad, baterie a monočlánky. Takto získané body poté mohly v katalogu odměn proměnit například v novou elektroniku, sportovní potřeby, učební pomůcky a další dárky. Za sebraný kilogram drobného elektroodpadu získávaly školy tři body, za každou televizi a monitor bod, a za kilogram baterií bodů hned pět.

V rámci sběrové kampaně odevzdaly školy 39 324 kilogramů vysloužilých elektrospotřebičů, sami Dvorečtí přitom nabírali 3 633 kilogramů odpadu, což při sto sedmačtyřiceti sběračích činí přes čtyřiadvacet kilogramů na jednoho.

Do sbírání elektroodpadu se zapojili všichni žáci dvorecké školy.

„Soutěž Recyklohraní se nám velice líbí. Pro naši malou školu s počtem 147 žáků, s malým rozpočtem, je přínosné zužitkovat získané body,“ řekla Ilona Kosová, učitelka z vítězné školy.

Škola si za body pořídila do jednotlivých tříd encyklopedie, zábavné i vědomostní hry, školní pomůcky, sportovní náčiní a další potřebné věci. „Tímto vítězstvím pro nás ale Recyklohraní nekončí. Elektrospotřebiče sbíráme dál a těšíme se na další úkoly,“ uvedla Kosová.

Úspěšnost a výsledky sběru a recyklace elektroodpadu, odpadů z obalů, svítidel a baterií byly ohromující i pro Hanu Ansorgovou, manažerku společnosti ASEKOL. „Znamená to, že žáky baví a nám se je díky tomu daří vzdělávat v oblasti sběru a recyklace elektroodpadu. Oni pak svědomitě třídí a přispívají k lepšícím se výsledkům zpětného odběru vysloužilých spotřebičů v České republice,“ uvedla Hana Ansorgová.

Zpět