Napsali o nás

Školáci z Rymic vyhráli Recyklohraní

Rymice – Velkou podzimní soutěž ve sběru vyřazených elektrozařízení s názvem Recyklohraní, kterou vyhlásil Zlínský kraj, vyhrála rymická základní a mateřská škola.

"Žáci nasbírali 2537 kg eletrošrotu, což je neuvěřitelných 110 kilogramů na žáka," pochlubil se za školu starosta Rymic Martin Bartík.
Druhé místo obsadila základní škola Roštín s 1771 kilogramy a na třetím místě se umístila škola z Pitína. Žáci nasbírali 1512 kilogramů.
"Rymická škola za vítězství obdržela symbolický šek na deset tisíc bodů, který na slavnostním vyhlášení přebrali nejaktivnější žačky spolu s ředitelkou školy Hanou Pátkovou. Za tyto body si může škola vybrat v katalogu věcnou výhru dle svého uvážení," vysvětlil starosta a dodal, že celkově už má škola na "kontě" více jak dvacet tisíc bodů.
"Recyklohraní je školní recyklační program pod záštitou Ministerstva školství, jehož cílem je prohloubit znalosti žáků v oblasti třídění a recyklace odpadů a umožnit jim osobní zkušenost se zpětným odběrem baterií a použitých drobných elektrozařízení. Organizátory soutěže jsou společnosti Ekolamp, ASEKOL, Ecobat a EKO-KOM" vyjmenoval Bartík

Zpět