Novinky a aktuality

Pozvánka na webinář - 27. 3. 2023 - Půda jako společenský fenomén – jak nás ovlivňuje a jak se o ní učíme?

Srdešně vás zveme na webinář s názvem Půda jako společenský fenomén – jak nás ovlivňuje a jak se o ní učíme? Uskuteční se 27. břetna 2023 od 15:30 do 17:00 hodin. Přihlašovat se můžete už nyní.

Na online seminář se můžete registrovat zde. Akce bude probíhat prostřednictvím platformy MS Teams, link vám zašleme emailem spolu s potvrzením účasti.

Přednášející: Jan Valeška, správce nevládní organizace PRO-BIO LIGA, zakladatel Asociace místních potravinových iniciativ a spoluzakladatel Nadace Pro půdu. Dále také komunitní zahradník, iniciátor mnoha projektů komunitou podporovaného zemědělství v ČR. Aktivně se zajímá o to, aby lidé mohli utvářet vlastní potravinový systém na základě udržitelnosti a úctu.

Obsahové zaměření webináře:

  • Půda jako na společenský fenomén, globální souvislosti vyplývající z různorodého vztahu půdy a lidské společnosti.
  • Vliv člověka na půdu a její různorodé funkce – například i na zadržování vody a v neposlední řadě se podíváme, jak půda a náš vztah k ní prochází naším žaludkem.
  • Jak přivádět děti a mládež k půdě jako k velkolepému fenoménu a základu naší společnosti. Ukážeme si také praktické tipy na aktivity, které v činnosti naší organizace používáme pro seznámení dětí a mládeže s půdou.

V případě dotazů nás můžete také kontaktovat na tel. 739 280 887 nebo na info@recyklohrani.cz.

Jako vždy vám o účasti na webináři vystavíme osvědčení.

Webinář je součástí projektu EKOUČITEL pro vzdělávání pedagogů spolufinancovaného SFŽP ČR – NPŽP – 1/2021_6.1.A projekt č. 1210100048. Pro pedagogy ze škol zapojených do programu Recyklohraní je webinář ZDARMA.

Váš tým Recyklohraní

.............

Aktuálně v Recyklohraní:

 Aktuální osvětový úkol má název Mokřady a tajemství ztracené vody. Zadání pro jednotlivé věkové kategorie najdete zde. Plnit ho můžete do konce února 2023.
 Celý březen je věnovaný jarní sběrové kampani zaměřené na vysloužilé elektro. Více informací najdete zde.
 Pokud se chystáte zapojit do projetku Ukliďme Česko, pak kliknětě sem - dozvíte se zde, jak za to získáte od Recklohraní body do celoroční hry.
→ Rámcový přehled plánovaných aktivit pro I. i II. pololetí je níže. V pdf souboru je k dispozici zde.

Zpět

Spoluorganizátoři

   Partneři programu

COOKIES
Recyklohraní potřebuje Váš souhlas k využití jednotlivých dat, aby Vám mimojiné mohl ukazovat informace týkající se Vašich zájmů. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko Přijmout vše.
Přijmout vše
Souhlas můžete odmítnout zde.