Novinky a aktuality

Začíná kampaň Starý mobil pro Remobil. Sbírejte mobily a pojeďte do science centra!

Recyklohraní aneb Ukliďme si svět spolu s neziskovou společností Remobil vyhlašuje sběrovou kampaň se soutěží Starý mobil pro Remobil. Probíhá od 15. 12. 2021 do konce ledna 2022. Dvě školy, které vyberou nejvíce mobilních telefonů v přepočtu na žáka školy, vyhrají pro třídní kolektiv návštěvu science centra, včetně dopravy.

Všechny školy, které v době kampaně objednají svoz použitých mobilních telefonů, obdrží extra porci bodů do celoroční hry.

Jak se můžete zapojit?

 • Informujte o vyhlášení soutěže své žáky a studenty. Využít můžete plakátek – ke stažení je zde.
 • Objednejte svoz minimálně 20 ks mobilních telefonů v termínu od 15. 12. 2021 do 31. 1. 2022. Pozn. Mimo kampaň požadujeme pro objednávku svozu minimálně 40 ks mobilních telefonů, v rámci této kampaně však stačí jen 20 ks.
 • Souhrnné základní informace a pravidla jsou k dispozici zde na našem webu.

Co získáte?

 • 2 školy s nejvyšším množstvím sebraných mobilních telefonů v přepočtu na žáka získají pro jednu třídu návštěvu Techmania Science Centra v Plzni, včetně dopravy. V případě, že uspěje škola ze vzdálenějšího regionu, alternativě vybereme obdobné science centrum v dostupné vzdálenosti.
 • Pozor! Podmínkou pro zařazení do soutěže o ceny je, že škola zároveň vypracuje osvětový úkol s názvem Lovci a sběrači aneb Mamutí dopad mobilů na životní prostředí. Zadání najdete zde.
 • V rámci sběrové kampaně získáte za jeden vybraný mobil 5 bodů (mimo kampaň jsou to 3 body), které se vám započítají na školní konto a zahrnou do celoroční hry.  

 Jak objednáte svoz?

 1. Mobilní telefony sbírejte odděleně od ostatního elektra a uchovávejte je mimo dosah žáků a studentů školy. Můžete je odevzdat včetně baterií a nabíječek, ale není to podmínka. Můžete je vybírat do vlastní nádoby, kterou si vyrobíte při plnění osvětového úkolu.
 2. Od 15. 12 2021 do 31. 1. 2022 je možné objednávat svoz nasbíraných mobilních telefonů v rámci kampaně (min. 20 ks).
 3. Instrukce pro objednání svozu jsou k dispozici zde.

Vyhodnocení

Kritériem pro vyhodnocení výherců výletu bude přepočet sesbíraných mobilních telefonů na žáka školy

 • 1x návštěva science centra, vč. dopravy, pro jednu třídu – dle pořadí bez rozdílu velikosti školy
 • 1x návštěva science centra, vč. dopravy, pro jednu třídu – dle pořadí škol s počtem žáků nad 300

Upozornění: Pro přepočet mobilů odevzdaných na jednoho žáka školy bude počítáno s min. počtem 15 žáků školy.

Výsledky soutěže budou vyhlášeny do konce března 2022.

Přejeme úspěšný lov. Váš tým Recyklohraní 

Zpět
COOKIES
Recyklohraní potřebuje Váš souhlas k využití jednotlivých dat, aby Vám mimojiné mohl ukazovat informace týkající se Vašich zájmů. Souhlas udělíte kliknutím na tlačítko Přijmout vše.
Přijmout vše
Souhlas můžete odmítnout zde.