Co je Recyklohraní?

Recyklohraní je školní recyklační program pod záštitou MŠMT České republiky, jehož cílem je prohloubit znalosti žáků v oblasti třídění a recyklace odpadů a umožnit jim osobní zkušenost se zpětným odběrem baterií a použitých drobných elektrozařízení.

Jak se přihlásit?

Přihlášení je snadné a zabere pouhé 2 minuty vašeho času! Stačí zadat IČO vaší školy a pak už jen vyplnit registrační údaje! Účast v projektu je zcela zdarma a přihlásit se může každá MŠ, ZŠ i SŠ v České republice.

Více informací

Novinky a aktuality

 • Vážená paní učitelko, vážený pane učiteli,

  Aby vše proběhlo k vaší spokojenosti, dovolujeme si Vás upozornit, že standardní doba dodání odměn jsou 3 týdny (především právě v období jako je konec školního roku nebo Vánoce).

  Prosíme, objednejte si tedy své odměny včas, optimálně do 7. června.

  Děkujeme za pochopení.

 • 03
  05

  Objednejte si své zasloužené odměny u Recyklohraní včas!

  Zkontrolujte svá bodová konta u Recyklohraní a objednejte si včas zasloužené odměny. Body připsané ve školním roce 2016/2017 expirují ke dni 30. června 2019, takže pozor ať je využijete. Byla by jich škoda.

 • 23
  04

  Poslední letošní úkol je tu – Člověče, nezlob se a recykluj!

  Zadání k poslednímu osvětovému úkolu letošního školního roku už najdete na webu Recyklohraní. Má název ČLOVĚČE, NEZLOB SE A RECYKLUJ! Žáci a studenti budou při jeho plnění vymýšlet a vytvářet recyklační hry. Na splnění úkolu mají čas do 31. května 2019. 

 • 11
  04

  Ze škol nám přišlo 696 příběhů vysloužilého elektra!

  Do plnění třetího osvětového úkolu letošního školního roku se zapojilo 548 škol a celkem nám od nich přišlo 696 vypracovaných zadání – příběhů vysloužilého elektra. Krásné čtení a většinou s dobrým koncem v podobě recyklace, která dává starým elektrospotřebičům šanci na nový život.

 • 28
  03

  Při kampani VĚNUJ MOBIL se vybralo přes 20 tisíc mobilů

  Devátého ročníku sběrové kampaně VĚNUJ MOBIL a pojeď do ZOO se zúčastnilo 260 škol, které dohromady na recyklaci odevzdaly 20 055 mobilních telefonů. Skvělý výsledek! Oproti loňskému roku se zapojilo jednou tolik škol (loni jich bylo 121), mobilů se vybralo víc než dvojnásobné množství (loni jich bylo 9 412 kusů). 

Všechny novinky a aktuality