Co je Recyklohraní?

Recyklohraní je školní recyklační program, který vznikl pod záštitou MŠMT České republiky. Jeho cílem je prohloubit znalosti žáků v oblasti třídění a recyklace odpadů a umožnit jim osobní zkušenost se zpětným odběrem baterií a použitých drobných elektrozařízení.

Jak se přihlásit?

Přihlášení je snadné a zabere pouhé 2 minuty vašeho času! Stačí zadat IČO vaší školy a pak už jen vyplnit registrační údaje! Účast v projektu je zcela zdarma a přihlásit se může každá MŠ, ZŠ i SŠ v České republice.

Více informací

Novinky a aktuality

 • 26
  10

  Recyklace očima mladého vědce s podporou SFŽP, jako odměna pro nejaktivnější školy

  Rádi bychom se s vámi podělili o příznivou zprávu. Lektorskému programu Recyklace očima mladého vědce byla potvrzena finanční dotace ze Státního fondu životního prostředí. To nám umožňuje odměnit 4 nejaktivnější základní školy (s 2. stupněm) tímto lektorským programem zcela zdarma.

 • 16
  10

  Prodlužujeme podzimní termíny, abyste měli dostatek času se zapojit

  Covid nás může přibrzdit, ale zastavit ne:-). Proto jsme se vzhledem k současné situaci, kdy jsou na několik týdnů uzavřené základní a střední školy, v Recyklohraní rozhodli prodloužit podzimní termíny, abyste měli dostatek času se zapojit. Budou-li to okolnosti vyžadovat, jsme připraveni znovu reagovat.

 • 04
  10

  Vyhlašujeme podzimní sběrovou kampaň se soutěží! Potrvá od 14. října do 30. listopadu

  Pozor změna - termín prodloužen do konce roku. Tradiční podzimní kampaň se soutěží ve sběru elektrospotřebičů a baterií se uskuteční v období od 14. 10. do 30. 11. 2020. Vyhlašují ji společnosti ELEKTROWIN a ECOBAT a děje se tak v den, kdy slavíme Mezinárodní den elektroodpadu, který letos připadá právě na středu 14. října. Vítězné školy v každém kraji získají poukázky na nákup v řetězci prodejen Kaufland.

 • 21
  09

  První letošní úkol přinese nové téma voda a odměny za nejzdařilejší práce

  S novým školním rokem zařazujeme do tematického záběru Recyklohraní nové téma, kterým je šetrná spotřeba vody. Je to pro nás velká výzva – chceme se věnovat tomu, jak k ochraně vody může přispět každý z nás, včetně školáčků od mateřinek přes základky až po studenty středních škol. Prodlouženo do konce listopadu.

Všechny novinky a aktuality