Co je Recyklohraní?

Recyklohraní je školní recyklační program pod záštitou MŠMT České republiky, jehož cílem je prohloubit znalosti žáků v oblasti třídění a recyklace odpadů a umožnit jim osobní zkušenost se zpětným odběrem baterií a použitých drobných elektrozařízení.

Jak se přihlásit?

Přihlášení je snadné a zabere pouhé 2 minuty vašeho času! Stačí zadat IČO vaší školy a pak už jen vyplnit registrační údaje! Účast v projektu je zcela zdarma a přihlásit se může každá MŠ, ZŠ i SŠ v České republice.

Více informací

Novinky a aktuality

 • 06
  11

  Dárek pro vás!

    Vzdělávací program Recyklohraní aneb Ukliďme si svět slaví letos 10 let od svého vzniku. A stále přichází s dalšími zajímavými nápady, jak vést děti a mládež zábavnou formou k ekologické výchově a recyklaci tak, aby se stala každodenní součástí života. Jednou z takových aktivit je nový díl výukového materiálu „EKOABECEDA“ s podtitulem „Umíme žít bez odpadů?“, s nímž se můžete podrobně seznámit na bezplatných seminářích, které se až do konce listopadu postupně konají ve všech 14 krajích republiky.      

 • 01
  11

  Recyklace může být hravá!

  Vést děti a mládež k ekologii a recyklaci se dá zábavně. Ukazuje to výjezdní výukový program Recyklace očima mladého vědce, který postupně probíhá v celé České republice. Žáci a studenti zkouší pod vedením školených lektorů nejrůznější ekologické pokusy nejen ve škole, ale také přímo v přírodě.

 • 30
  10

  A je hotovo - první úkol skončil!

  Uteklo to velmi rychle a náš první letošní úkol „Vydržím víc a posloužím déle“ skončil.  Byl o "obyčejných" a "nabíjecích" bateriích - akumulátorech. Věříme, že jste si z něj odnesli zajímavé informace, které se vám budou příště určitě hodit:-). Protože...my už máme plán na další akci:-)   Vyhodnocujeme výsledky a připisujeme vám body, za které si můžete vybírat v katalogu odměn to,co chcete.          

 • 19
  10

  Poslední týden do konce úkolu!

  Našiá milí přátelé, zbývá už jen týden ke splnění a odevzdání úkolu „Vydržím víc a posloužím déle“. Řešíme baterie a akumulátory. Poznáváme a porovnáváme jejich výhody a nevýhody a přemýšlíme, jak jejich používání a zacházení s nimi ovlivňuje životní prostředí. Přinášíme pro inspiraci pár ukázek, jak si s úkolem poradili ostatní.

Všechny novinky a aktuality