Co je Recyklohraní?

Recyklohraní je školní recyklační program pod záštitou MŠMT České republiky, jehož cílem je prohloubit znalosti žáků v oblasti třídění a recyklace odpadů a umožnit jim osobní zkušenost se zpětným odběrem baterií a použitých drobných elektrozařízení.

Jak se přihlásit?

Přihlášení je snadné a zabere pouhé 2 minuty vašeho času! Stačí zadat IČO vaší školy a pak už jen vyplnit registrační údaje! Účast v projektu je zcela zdarma a přihlásit se může každá MŠ, ZŠ i SŠ v České republice.

Více informací

Novinky a aktuality

 • 29
  04

  Důležité změny v Recyklohraní – ukončení katalogu odměn - oznámení termínů

  Komplikovaná situace nás nutí učinit zásadní změnu v programu Recyklohraní aneb Ukliďme si svět. S účinností od 16. 5. 2020 rušíme odměňování škol za sběr a osvětu prostřednictvím bodového systému a katalogu odměn. Věnujte pozornost následujícímu textu – přináší důležité termíny, které s touto úpravou souvisí.

 • 08
  04

  Nouzový stav a Recyklohraní – úkoly, svozy, odměny, termíny atp.

  Dovolte, abychom vám shrnuli hlavní informace, které se týkají aktuální spolupráce Recyklohraní se zapojenými školami. Vzhledem k tomu, že až do odvolání jsou základní a střední školy uzavřeny, stejně jako část mateřských, u některých aktivit jsme museli upravit termíny či podmínky. Řada věcí však funguje beze změny.

 • 08
  04

  EKOUČITEL pokračuje – dokumentaci zasílejte do 20. dubna

  Tato zpráva je určena především těm z vás, kteří se aktivně zapojujete do projektu Ekoučitel a usilujete o zisk certifikátu EKOUČITEL ROKU 2019/2020. I letos certifikáty udělíme. Jen s ohledem na aktuální nouzový stav upravujeme podmínky pro jeho získání.

 • 25
  03

  Dotazník Recyklohraní – prosíme vás o zpětnou vazbu, jak jste spokojeni s naším programem

  Mnohé se v posledních dnech děje jinak, než jsme očekávali a plánovali. A my bychom rádi využili nastalé situace a požádali vás o zhodnocení fungování Recyklohraní a také o vaše názory, abychom si udělali představu, jak jste spokojení, případně co bychom mohli změnit, aby náš recyklačně vzdělávací program fungoval ještě lépe.

Všechny novinky a aktuality