Co je Recyklohraní?

Recyklohraní je školní recyklační program pod záštitou MŠMT České republiky, jehož cílem je prohloubit znalosti žáků v oblasti třídění a recyklace odpadů a umožnit jim osobní zkušenost se zpětným odběrem baterií a použitých drobných elektrozařízení.

Jak se přihlásit?

Přihlášení je snadné a zabere pouhé 2 minuty vašeho času! Stačí zadat IČO vaší školy a pak už jen vyplnit registrační údaje! Účast v projektu je zcela zdarma a přihlásit se může každá MŠ, ZŠ i SŠ v České republice.

Více informací

Novinky a aktuality

 • 15
  09

  Vydržím víc, posloužím déle

  Máme tady první úkol nového školního roku. Půjde v něm o baterie a akumulátory a naším společným cílem bude zábavnou formou poznat, pochopit a porovnat odlišnosti, výhody či nevýhody těchto zdrojů energie.

 • 08
  09

  Recyklobraní v Kraji Vysočina zná vítěze

  Od začátku letošního roku do konce června 2017 probíhala v Kraji Vysočina sběrová soutěž na podporu třídění a recyklace baterií a akumulátorů RECYKLOBRANÍ 2017, kterou vyhlásili společně Kraj Vysočina, společnost Ecobat a osvětový program Recyklohraní aneb Ukliďme si svět.

 • 30
  08

  Přelez, přeskoč, recykluj

  Přelez, přeskoč, recykluj Tato parafráze slavného citátu zakladatele tělovýchovné jednoty Sokol „Přelez, přeskoč, ale nepodlez“  uvádí seriál zábavně naučných akcí, které ve spolupráci s jednotlivými kraji České republiky připravily společnosti ELEKTROWIN a Ecobat zabývající se zpětným odběrem a recyklací elektropřístrojů a použitých baterií. 

 • 23
  08

  10. ročník Recyklohraní aneb Ukliďme si svět je tu!

  Vítejte zpět po prázdninách! Po sladkém čase volna a odpočinku jsme zpátky s naším – Vaším Recyklohraním a budeme se opět společně snažit „uklízet svět“:-). Jsme tu pro Vás, abychom Vám během školního roku pomohli s výukou dětí, žáků i studentů k ekologickému chování. Tradičně máme připraveny čtyři kreativní úkoly a pevně věříme, že se při nich všichni společně dobře pobavíte.

Všechny novinky a aktuality