Co je Recyklohraní?

Recyklohraní je školní recyklační program pod záštitou MŠMT České republiky, jehož cílem je prohloubit znalosti žáků v oblasti třídění a recyklace odpadů a umožnit jim osobní zkušenost se zpětným odběrem baterií a použitých drobných elektrozařízení.

Jak se přihlásit?

Přihlášení je snadné a zabere pouhé 2 minuty vašeho času! Stačí zadat IČO vaší školy a pak už jen vyplnit registrační údaje! Účast v projektu je zcela zdarma a přihlásit se může každá MŠ, ZŠ i SŠ v České republice.

Více informací

Novinky a aktuality

 • 13
  02

  Projevte svoji kreativitu a dejte novou šanci druhotným surovinám!

  Ministerstvo průmyslu a obchodu vyhlásilo pro základní a střední školy a učiliště 2. ročník soutěže „Přeměna odpadů na zdroje“. Cílem je ocenit inspirativní projekty a cesty k šetrnému nakládání se zdroji.  Prvních 100 škol, které se do soutěže zaregistrují, získá na svůj účet v projektu Recyklohraní 400 bodů.  

 • 09
  02

  Vyhodnocení Podzimní sběrové kampaně

  Podzimní sběrová kampaň trvala od 24. 8. do 15. 11. 2017. Do sběru baterií se zapojilo celkem 955 školských zařízení a sesbíralo se tak dohromady 54,38 tun baterií. V průměru na jednu zapojenou školu to činí 55,9 kg. 763 škol se zúčastnilo sběru vysloužilého elektrozařízení. Celkem ho bylo svezeno více než 89 tun.

 • 08
  02

  Jak si výhodně poradit s prázdnými tonery a cartridgemi

  Počítačové tiskárny jsou neodmyslitelnou součástí školního vybavení a občas vyvstává otázka – co s jejich náplní, když doslouží. Každý rok totiž končí na skládkách s nebezpečným odpadem zhruba 500 milionů cartridgí a tonerů. Připomínáme Vám proto jednoduchý a ekologický způsob recyklace použitých cartridgí a tonerů prostřednictvím Recyklohraní a společnosti Cart4Future, za nějž můžete získat zajímavou 20% slevu při nákupu v e-shopu www.dumtoneru.cz.  

 • 07
  02

  Krok za krokem v cíli

  Téměř 400 škol se zapojilo do úkolu Recyklohraní s názvem „Krok za krokem“. Doslova krok za krokem jste v něm ve svém nejbližším okolí hledali červené kontejnery společnosti ASEKOL a další místa, kam se dají bezplatně odevzdat nepotřebná drobná elektrozařízení.      

Všechny novinky a aktuality